Słupsk

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

14.06.2024

18:00

fot. www.facebook.com/sinfoniabaltica

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie w drugiej połowie maja

Słupsk

Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

14.06.2024

18:00

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie w drugiej połowie maja

fot. www.facebook.com/sinfoniabaltica

Program

Hommage á Eugeniusz Morawski
Recital pieśni Edwarda Morawskiego

Lilla Veneda PROLOG
***
Un grand sommeil noir
A ci, co giną w boju...
Nie! Nie jesteśmy niemą lutnią
Magnolia
Las płaczących brzóz
Die Mitternacht
Du bist wie eine Blume
Für die Zeit

Wykonawcy

Magdalena Cornelius-Kulig – mezzosopran
Karolina Tańska – fortepian

Karolina Tańska

Karolina Tańska

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach programu Erasmus studiowała także w Musikhochschule w Lubece. Jest laureatką konkursów muzycznych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim.

 

Jej artystyczne zainteresowania skupiają się na wykonawstwie muzyki kameralnej, w szczególności pracy z wokalistami. Ukończyła Podyplomowe Studium Pieśni na UMFC, gdzie obecnie pracuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim.

 

Pianistka zaangażowana jest w projekty z obszaru muzyki współczesnej, brała udział w wielu prawykonaniach muzyki polskich kompozytorów. Zajmuje się ponadto animacją i edukacją kulturalną, współpracując w tym zakresie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Fot. W. Tański

Magdalena Cornelius-Kulig

Magdalena Cornelius-Kulig

Jest absolwentką wydziału wokalnego w klasie śpiewu E. Czermak Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Występowała na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Festiwalu Wratislavia Cantans, Festiwalu Musica Sacromontana, Dolnośląskim Festiwalu Nauki, Wieczorach Tumskich we Wrocławiu, Międzynarodowym Festiwalu EuroSilesia, Oper im Berg Festival Salzburg, Opern und Konzerttage Ruhpolding, Kammeroper Schloss Rheinsberg International Festival zur Förderung junger Opernsänger oraz Schleswig-Holstein Musik Festival.

 

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. sekcji barokowej konkursu wokalnego w Bolonii Secondo Concorso Internazionale e Stage di Approfondimento per Giovani Cantanti Lirici Citta di Bologna (2008), a także zdobywczynią III miejsca w Tiit Kuusik International Lied Competition w Estonii (2011). Za płytę Elegie w 2012 r. otrzymała Wrocławską Nagrodę Muzyczną. Magdalena Cornelius pełni funkcję dyrektora Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.

Fot. Anna-Lena Ehlers